Тренінг з планування року для мусульманок: аналіз минулого року та планування прийдешнього

Дата публікації:

Поділитися новиною:

28 грудня року відбувся шестигодинний тренінг, покликаний допомогти активісткам ЖО «Мар’ям» оцінити напрацювання минулого року.

 

На попередньому такому заході 31 грудня 2018-го учасниці просили зробити тренінги щорічними, щоб оцінювати свою результативність, аналізувати здобутки та невдачі, ефективніше планувати наступний рік. Тому Ліга мусульманок України (ЛМУ) зібрала тих волонтерок «Мар’ям», що вже брали участь у торішньому заході, а також запросила нових активісток. Розраховували щонайбільше на 21 особу, щоб тренерка, голова ЛМУ Ольга Фриндак, могла приділити досить уваги кожній.

 

На початку була теоретична частина: говорили про важливість чіткого розуміння своїх цінностей, цілей та місії для ефективного планування. Але є ще один чинник, без якого ефективне планування майбутнього неможливе: аналіз минулого. Кожна з учасниць отримала анкету з трьома десятками питань, що охоплювали й найяскравіші враження, й цілком вимірювані моменти. Наприклад, число прочитаних за рік книжок, кількість досягнутих цілей, реально запроваджених корисних звичок (із запланованих), а ще провали року й чого вони навчили.

 

Далі слухачки курсу оцінювали свої життєві сфери та малювали «колесо балансу»: що досягнуто в кожній зі сфер, а що хотіли би змінити. Аналізували й свої соціальні ролі — на роботі, в сім’ї, громаді тощо — та ставили собі цілі, виходячи з цих ролей.

 

Поставивши цілі, мусульманки вибирали серед них «справжні», спосіб досягнення яких вони розуміють, на відміну від просто мрій, та вивчали інструменти, що допомагають досягти таких цілей — наприклад, поділ на етапи та самозаохочення. Вони вивчали, як ефективно розподілити свій час між різноплановими завданнями, щоб мати продуктивний день і не спіткало вигоряння, та закінчили формуванням корисних звичок.

 

На завершення учасниці програми заповнили анкети, відповівши, яким бачать свій ідеальний 2020 рік. Кожна сфотографувала свій аркуш на телефон, щоб удома розписати досягнення поставлених цілей. Самі анкети повернули на зберігання лекторці, щоб наприкінці 2020 року на черговому тренінгу звіритися з ними та підбити підсумки. А ще домовилися зустрітися за три місяці та проаналізувати свій прогрес.

Copyright © Muslimat
Всі права захищені
Створення сайтів — студія ВЕБ-СТОЛИЦЯ