Волонтерство, професійний успіх, покази одягу та «Ніч хни»: Дні хіджабу у Вінниці, Дніпрі та Запоріжжі

Дата публікації:

Поділитися новиною:

Минулими вихідними ісламські культурні центри за підтримки Ліги мусульманок України в кількох містах провели фінальні заходи з нагоди Всесвітнього дня хіджабу. «Яскраво», «цікаво», «незабутньо» — лише деякі з епітетів, що їх не шкодували учасниці цих подій, виставляючи в соцмережах свої фото у вибагливо вив’язаних хустках.

Вінницькі мусульманки влаштували День хіджабу в суботу, 8 лютого. Вони розвінчали стереотип про «мусульманку, прив’язану до дому й кухні», розказавши серед іншого про власні волонтерські проєкти. Відбувся й показ одягу та аксесуарів вінницької дизайнерки-мусульманки Нафіси Розієвої. Всім охочим вив’язували в різний спосіб хустки, а також частували зібрання чаєм і смаколиками. На завершення «жіноче царство» розважали чоловіки, виконавши традиційний арабський танець дабка.

 

 

У Дніпрі День хіджабу відбувся 9 лютого силами волонтерок місцевої жіночої організації «Благодія». Там також розпочали зі спростування стереотипів про те, що хустка на голові — це неодмінно засіб та ознака поневолення; що мусульманка, якщо й працює, то виконує суто некваліфікова

ну роботу. Гостям розповіли про послідовниць Ісламу, успішних у різних царинах, а так

ож навели релігійне обґрунтування, що ним керуються жінки, обираючи скромний одяг та хустку. Організаторки влаштували показ скромного одягу різних стилів і майстер-клас вив’язування хусток. Окрім частування на гостей чекала вікторина з подарунками.

 

 

Мусульманки Запоріжжя провели День хіджабу 9 лютого. Вони пояснили гостям важливість скромного вбрання для мусульманок та спростували найвідоміші стереотипи щодо послідовниць Ісламу, давши прикладами успішних мусульманок, а також розповівши про традиційні головні убори українок, способи їх вив’язування. Утім цього року родзинкою заходу стало інсценування «Ночі хни» («Къына геджеси») — кримськотатарського дівич-вечора. За словами однієї з організаторок, Ніяри Мамутової, це рішення стало природним розвитком торішньої теми весільних традицій України, адже минулого року відтворювали обряд зав’язування хустки молодій на весіллі. Цього разу присутні дізналися, як готують молоду до весілля у кримських татар: як приносять подарунки, з піснями та цікавими історіями вбирають дівчину, прикрашають їй руки візерунками з хни, як вони з майбутньою свекрухою виявляють пошану одна одній. І, звісно, частування було не тільки на імпровізованій сцені — чай, каву та смаколики пропонували всім гостям.

Copyright © Muslimat
Всі права захищені
Створення сайтів — студія ВЕБ-СТОЛИЦЯ